TR  | EN  | DE
ETKİNLİKLER/DUYRULAR

2017

2016

2015

2014

2013

2012

“XI. KOZMOS'TAN KAOS’A ATÖLYE ÇALIŞMASI”
07 – 10 Eylül 2017

Bu yıl 07 – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Atölye çalışmasının koordinatörlüğü Prof. Dr. K. Gediz Akdeniz tarafından yapacaktır.

Atölye programı dört alt çalışma etkinliği şeklinde planlanmıştır. Ayrıca atölye çalışmalarına konu ile ilgili konuk konuşmacılar da katkıda bulunacaktır.

Atölye I: Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Teorisi tanıtılacaktır. 

Atölye II: Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Teorisi temelli dünya ve Türkiye sinemasından seçilen örnekler konuşulacaktır.

Atölye III: Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Teorisi temelli Türkiye edebiyatından seçilen roman örnekleri konuşulacaktır. 

Atölye IV: Toplumsal hareketlerin protest niteliği ve mülteci hareketleri üzerinden ‘Zuhur’ (Yeni Anarşi) okumaları yapılacak.

Tartışılacak örnek filmler: Dövüş Kulübü, Mavi Kadife, Bıçak Sırtı, Maç Sayısı, Miras, Paramparça Aşklar, Babil, Siyah Kuğu, Avatar, Casablanka, Sayko, Ben Madame Bovary Değilim, Şen Köfteci,  Kıyıda, Çırak, Mahalle. 

Tartışılacak örnek romanlar: Araba Sevdası, Taaşşuk-i Talat ve Fitnat, Mai ve Siyah, Kürk Mantolu Madonna, Sessiz Ev, Kara Kitap, Benim Adım Kırmızı, Sevgili Arsız Ölüm, Tutunamayanlar, Buzdan Kılıçlar, Kara Kefali ve Elde Var Sıfır. 

*Kayıt ve iletişim için: info@gumuslukakademisi.org
*Gümüşlük Akademisi Vakfı yararına yapılacak atölyenin günlük katılım ücreti 25 TL
YORUMLAR
Kullanıcı Adı:
Yorum: