TR  | EN  | DE
ETKİNLİKLER/DUYRULAR

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

Şef Maria Ekmekçioğlu’yla çikolata atölyesi
Gümüşlük Akademisi – Arnavutköy’de tatlı Cumartesi

Şef Maria Ekmekçioğlu, hünerli elleri ve tatlı diliyle bu defa çikolatanın büyülü dünyasına davet ediyor bizleri… Çikolatanın püf noktaları nelerdir? Nasıl kolay çikolata yapılır? Ne çeşit çikolatalı soslar vardır? Tatlı sorulara, uygulamalı cevapların verileceği bu atölye çalışmasında ayrıca çikolatanın tarihiyle ilgili ilginç bilgiler de paylaşılacak. Çalışmanın sonunda yapılacak çikolatalı tatlı ise yeni yıl için bir sürpriz…

11 Ocak Cumartesi 15.00 / 18.30
Gümüşlük Akademisi – Arnavutköy’de

*Önceden rezervasyon yaptırınız.

*Ücret: 100 TL

*Bilgi için:
        www.gumuslukakademisi.org
info@gumuslukakademisi.org
0554 345 29 91
Beyazgül Caddesi, Kireçhane Gediği Sok. No:6
Beşiktaş – Arnavutköy – İstanbul
 
---------------------------

 
Maria Ekmekçioğlu- Kandilli’de doğdu, Beyoğlu’nda büyük bir ailenin içinde büyüdü. Teyzeler, dayılar, ninelerle birlikte sofraya 30 kişinin birden oturduğu büyük bir ev, büyük bir aile içinde… Kadınlar arasında yemek yapma rekabetinin olduğu, mutfakta hünerlerin sergilendiği bu ortamda Maria Ekmekçioğlu’nun da içine, daha çok erken yaşlarda, yemek yapma aşkı doğdu. Daha sonra açtığı pastane ve restoranlarda hep bu aşkı sürdürdü. 14 yaşında Selanik’e taşınan, öğrenim hayatına burada devam eden Maria Ekmekçioğlu Selanik’te iki pastane açtı. İstanbul’a döndükten sonra dost sohbetleri mutfaklara sığmaz olunca bahçe içindeki ilk restoranı olan Maria’nın Bahçesi’ni açtı. Restorancılığa Etiler’deki Maria’s Restourant’da devam ediyor. 
‘Chaine Des Rotisseurs’ (Fransız Gastronomi Birliği Rötisörler Zinciri Derneği) ve Mutfak Dostları Derneği üyesi. Haliç Üniversitesi Gastronomi bölümünde ders veriyor. Gökçen Adar ile hazırlamış olduğu “Bir O Yaka-Bir Bu Yaka” isimli kitabı yayımlanan Maria, aynı zamanda Yunanistan’ın önemli TV kanallarından Mega TV’de yayınlanan “İstanbul’dan Geliyorum” isimli yemek ve kültür programını ve Türkmax kanalında "Lezzet Büyücüsü" adlı yemek programını hazırlayıp sunuyor.

YORUMLAR
Kullanıcı Adı:
Yorum: